Başkanın Mesajı

Konya Modesa Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

  Sanayide Yaşam Alanı;

Avrupa’da fabrikalar, bulundukları yerleşim alanların kaderini birlikte yaşayan oradaki insanların yaşamının önemli bir parçasıdır. Fabrikalarla yerleşim alanları iç içedir. Artık Konya'mızda da yerleşim alanlarıyla sanayiler birbiriyle içiçe bir hale geldi. Yine yurtdışında insanlar iş yerlerine yürüyerek, bisikletle veya araçlarıyla zaten çok kolay ulaşıyorlar.

Günümüzde vatandaşlarımızın %93’ünün şehirlere göç ettiği Türkiye’de şehirler artık sanayilerle iç içe ortak bir yaşam kurmak durumundadır.

İşte tam bu süreçte, yaşadığımız şehirlerde ve sanayilerde bulunduğu ortamı kirleten, yaşam alanlarına zarar veren mantığını en azından bizim bölgemizde yıkmanın gururunu taşıyoruz. Konyada’da yaşam alanlarındaki kişi başına %1.5 olan yeşil alan oranını artırarak daha güzel bir çevrede çalışmak ve yaşamak istiyoruz. Olabildiğince caddelerimiz, sokaklarımız sanayi giriş çıkışlarımız makyajlanıyor. Sanayi sitemizi her şekilde bölgemizde destekliyor ve geliştirmeye çalışıyoruz

Böylelikle Modesa Sanayi Sitesi Konya'nın gözbebeği Ankara Yolu üzeri diğer sanayi siteleriyle birlikte, kurumsal yerleşimiyle, gelişen sanayi sitelerinden olmaya çalışmanın gururunu taşıyoruz. Ve diyoruz ki; Sanayileşmiş ve Modern bir Türkiye’nin tüm sonuçlarını Bölgemizde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu yolda tüm sanayici ve işadamı arkadaşlarımızla birlikte tek yürek halinde yürüyoruz.

Saygılarımızla,
Mustafa ÇETMİLİ